Karty dostępu

Bezpieczeństwo z kartą

without comments

Bezpieczeństwo danych oraz informacji jest obecnie bardzo ważne. Czuwa nad ich ochroną nie tylko służba zdrowia oraz służby mundurowe, ale także prywatne firmy. Ich wyciek mógłby mieć nieprzyjemne konsekwencje, dlatego każdy temu zapobiega nowoczesnymi technologiami.

Karty kryptograficzne
Jest to jeden ze sposobów zabezpieczenia poufnych danych. Zapobiegają przedostaniu się informacji osobom do tego nieupoważnionym. Dopiero dzięki ich użyciu użytkownik jest w stanie zobaczyć informacje, które go interesują.

Zastosowanie
Karta kryptograficzna ma bardzo szerokie zastosowanie w wielu miejscach. Przede wszystkim przechowuje wybrane dane, klucze i hasła. Jak działają takie karty? Komputer w pewien sposób komunikuje się z kartą za pomocą czytników, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać interesujące nas dane. Możemy ją wykorzystać do:
* podpisywania dokumentów i listów elektronicznych,
* logowania się do komputera oraz programów, bez konieczności pamiętania haseł,
* kontroli dostępu do pomieszczeń.

Nie tylko urządzenia dla firm
Takie karty można spotkać wszędzie, gdzie dostęp do pewnych miejsc jest ściśle określony i ograniczony. Korzystają z nich klienci firm, klinik, uczniowie szkół, pracownicy korporacyjni. Przykładem takiego urządzenia może również być choćby karta komunikacji miejskiej.

Written by ucard

Maj 17th, 2018 at 11:36 am

Posted in Uncategorized

Tagged with